Čeká vás pracovní video pohovor? Důkladně se na něj připravte

27. dubna 2022

Při hledání práce Ostrava můžete narazit na možnost, že pracovní pohovor bude probíhat formou video pohovoru. Je to sice méně obvyklá forma, ale některé společnosti tuto možnost také využívají. Jak se na takovou formu připravit a na co nezapomenout.

Aby byl pracovní video pohovor úspěšný

Video pohovor umožňují moderní technologie a různé programy či platformy. Pokud takovou možnost společnost uplatňuje, musíte mít v počítači příslušný program či potřebnou platformu. Měli byste si je nejprve vyzkoušet, aby vás během pohovoru nic nezaskočilo.

Na video pohovor nemusíte nikam chodit, bude probíhat v domácím prostředí, což vás může trochu uklidnit. Vzhledem k tomu, že osoba provádějící video pohovor, uvidí pozadí, měli byste vybrat takové, které bude vhodné. Ideální je prázdná stěna pokoje. Důležitou roli hraje i osvětlení. Za zády byste neměli mít okno nebo jakýkoli jiný zdroj světla.

Před začátkem video pohovoru si zkontrolujte funkčnost webové kamery, sluchátek a mikrofonu. Videokamera by měla být v úrovni očí. Důležité je i obleční. Oblékněte se a upravte tak, jako kdyby byl pohovor přímý. I to hraje velkou roli.

Kde hledat volná pracovní místa?

Než vůbec absolvujete pracovní video pohovor, musíte najít volnou pracovní pozici a uspět u výběrového řízení, do kterého musíte zaslat životopis a motivační dopis. Volné pracovní pozici se nejlépe hledají na pracovních portálech. Mezi takové patří hitprace.cz nebo cz.jobimi.com. Portály jsou velmi přehledné a jednoduše se na nich zorientujete. Práce na nich je uspořádaná podle oborů činnosti nebo podle regionů. Snadno tak naleznete třeba nabídku práce Liberec nebo práci v oblasti administrativy nebo IT technologií. Pokud se zaregistrujete, budete na svoji e-mailovou adresu dostávat aktuální nabídky podle kritérií, která si stanovíte.


Přečtěte si: